Co słychać w stolicy Małopolski?

Wśród licznych miast w kraju, miasto Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu odmiennych obszarach. Staje się miastem przyjemnym do życia. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.
Pozytywne przekształcenia w mieście.
Co pozytywnego wypracowano w przeciągu niedawnego czasu? Ilość udogodnień i inwestycji jest duża. Niezwykle wsparły rząd w tej materii finane Unii Europejskiej, z których miasto często czerpie. Dynamiczne akcje w zakresie pozyskiwania dotacji sprawiły, że gmina wzbogaciła się o świeże drogi, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i potrzebne miejsca dla ludności.
Liczne innowacje nie są widoczne dla statystycznego Krakusa. Nie oznacza to natomiast, że nie funkcjonują. Najczęściej ignorujemy nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście za mało się wykonuje. Natomiast Kraków rozrasta się z każdym miesiącem. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie umożliwiają krakusom bezpieczniej i wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się również pod kątem możliwości konferencyjnych. Moc miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te miejsca przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych plany nie tyczą się tylko samego środka Krakowa, ale też są połączone z całym regionem. Zatem lepiej nie użalać się lecz zobaczyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – o ile uda się utrzymania szybkości rozwoju – umożliwią Krakowowi zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski prezydent