Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują równie pyszne dania obiadowe takie jak tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć również mniej znane włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz jedzenie z wielu części kraju. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Obiad we włoskim klimacie z całą pewnością powinien zawierać też wino. Odrobina czerwonego wina to dla Włochów standard. Restaurants near Main Market Square Najbardziej popularne wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna mieć szeroki wybór win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która jest w stanie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film