Najlepsze centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dziś kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wobec tego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, ale w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje wiele radości, jednakowoż też o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są doskonałe warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.